Latest posts

28 Kivi, mis toetavad rahu ja optimismi

RAHU andvad kivid

Ahhaat - Ahhaat on õnne- ja kaitsekivi. Ahhaat on halbade unenägude peletaja, tunnete rahustaja ja pingete maandaja. Sisemist kindlust ja turvalisust andev ahhaat toetab sind keerulistes olukordades ning uute alguste ja otsuste vastuvõtmise ajal. Ahhaat on ka ideaalne kaitse- ja tervenduskristall lastele.

Akvamariin - Väga tõhus puhastaja ja rahustaja. Akvamariin kaitseb pimedate jõudude eest. Ta on rahu, rõõmu, sallivuse ja heade suhete kivi. Heade suhete tagamiseks võib teineteisele just akvamariini kinkida. Akvamariin kaotab hirmud ja suurendab tundlikkust.

Amasoniit - Amasoniit rahustab, hajutab negatiivsust, korrastab keha energeetikat ja aitab kehal tervena funktsioneerida. Ta pehmendab ärritavaid asjaolusid ja paitab hinge mureliku meele korral. Amasoniit ravitseb südame- ja kurgutšakrat, soodustades armastavat suhtlemist. Rahustav amasoniit on heaks kaitseks telefoni- ja arvutikiirguse eest.

Ametüst - hingekivi ja universaalne tervendaja. Tugeva raviva ja puhastava toimega. Ametüst on väga rahustava toimega, neutraliseerib viha, raevu, hirmu ja ärevust, muutes selle armastuse energiaks. Ametüst on ka hea mediteerimise toetaja. Aitab tuua head ja rahulikku und.

Berüll - Berüll on rahustav kristall. Annab julgust ja toetab positiivset suhtumist, maandab ärevust ning rahustab. Stressi leevendav berüll aitab sul kohustusterohke eluga toime tulla, õpetades tegema vaid seda, mida on tõesti vaja. Suurendab vastupanu saasteainetele. Kassisilm on hea kaitsja.

Fluoriit - Fluoriit on parim abiline viiruste korral, hea õppimiskivi ning fluoriit aitab teha õigeid otsuseid. Fluoriit on ärevuse ja stressi leevendaja ning hingerahu andja. Meditatsiooni toetaja. Fluoriite on mitut värvi, parimateks rahustajateks on lilla, sinine ja roheline fluoriit.

Hauliit - Hauliit on rahuliku une kivi ning üldse väga rahustav kivi. Ööseks padja alla asetatuna vaigistab ta meele ja tagab magusa une. Hauliit lisab kannatlikkust, headust, arukust ja teadmisjanu, tugevdab mälu ning vaigistab viha, egoismi, negatiivsust ja kriitikameelt. Vaimselt tugevdab hauliit intuitsiooni ja avab meele sisemisele tarkusele. Abistab mediteerimisel ja eelmiste elude uurimisel.

Hõbeleht jaspis - Hõbeleht jaspis on meelerahu, elurõõmu ja sisemise tugevuse kivi. Jaspis tugevdab, toetab, hoolitseb, rahustab ja tervendab. Hõbeleht jaspis on hea pingete maandaja ja rahustaja. Aitab olla rõõmus, tunda end hästi ja tasakaalus olevalt. Annab kindlustunnet, sisemist tugevust ja tahtejõudu. Kaitseb kõige negatiivse eest ning on ka toeks suhtlemisel.

Kuukivi - Kuukivi on tunnete rahustaja, stressi leevendaja, õnnekivi. Aitab näha ilusaid unenägusid.

Lasuriit - harmoonia kristall ja kaitsekivi, hea tuju toetaja.Vabastab kiiresti stressist, annab meelerahu ja tasakaalu.

Lumiobsidiaan - Lumiobsidiaan on puhtuse, tasakaalu, rahu ja selguse kivi. Suure väega obsidiaan mõjub kiiresti, andes võimsa kaitse negatiivsuse eest.

Nefriit ehk jadeiit ehk jaad - Nefriit mõjub hästi mõtlemisele ja tahtejõule. Nefriit on unenägude kivi. Eriti hea kaitsekivi lastele ning kaitseb ka haiguste ja psüühilise ründamise eest. Nefriit toob head õnne. Nefriit on hea emotsioonide tasakaalustaja ja harmoniseerija. Teda võib kasutada teiste kivide puhastamiseks ning ta vabastab halbadest mõtetest.

Picasso jaspis - Picasso jaspis on toetuse, eneseleidmise ja heade suhete kivi. Ta aitab leida rahu ja tasakaalu, hoolitseb ja toetab. Picasso jaspis aitab tulla toime kõigega, mis elus juhtuda võib, ning hoida õiget kurssi. Toetab mõõnaperioodidel ja aitab suhtuda ellu rahulikult ja positiivselt. Picasso jaspis on ka tunnete maandaja ning kaitsekivi.

Punane jaspis - Punane jaspis on ülim hoolitseja ja energia maandaja. Punane jaspis aitab rasketel aegadel, tuues rahu ja andes meelekindlust. Punane jaspis on hea negatiivse energia neelaja ja maandaja ning suhete tugevdaja. Vabastab kandjat elektromagnetilisest ja keskkonnasaastest. Punane jaspis on tervise tugevdaja ja energia andja.

Seleniit - Ingelliku kaitse kristall. Loob tasakaalu ja rahu. Hea abiline vaimse töö tegijale ja mediteerijale. Tõstab esile lahendatavad probleemid ja näitab, kuidas nendega töötada, suurendab arusaamist ja intuitsiooni. Suur seleniiditükk kodus loob rahuliku atmosfääri, maja nurkadesse paigutatud seleniidid ei lase sisse välismõjusid.

Sinine pitsahhaat - Sinine pitsahhaat (ehk sinine kaltsedon) on kaitsev ja rahustav kristall. Ta annab emotsionaalset turvalisust ja energiat, kaitseb ning tugevdab aurat. Pitsahhaat aitab saavutada terviklikkuse ja heaolu tunnet, stimuleerib tujutõusu ja naermist.

Tiigrisilm - Tiigrisilm on kaitsekivi ja meeleolu parandaja. Lisab julgust ja enesekindlust. Tiigrisilm parandab meeleolu ja leevendab depressiooni, tasakaalustab yin'i ja yang'i.

OPTIMISMI toetavad kivid

Aventuriin - Sihikindluse ja rõõmsa meele kivi. Õnne toov kivi. Aventuriin aitab leida oma tee ja kindlalt püsida enda valitud rajal. Soodustab otsustusvõimet, loovust, intelligentsust ja taju. Aventuriin võib näidata probleemidele alternatiivseid võimalusi. Tervendab südant ja annab hea enesetunde.

Granaat - Granaat on energia andja ja taastaja, tervendaja ja kaitsja. Hea toetaja kriisiolukordades, tugevdades ja toetades eluinstinkti, tuues julgust ja lootust. Granaat aktiveerib teisi kristalle, võimendades nende mõju. Puhastab tšakraid negatiivsest energiast.

Kaltsedon - Kaltsedon kaitseb, harmoniseerib ja hoolitseb. Toetab ja tasakaalustab kõikidel tasanditel. Kaltsedon neelab ja hajutab negatiivsust. Soodustab heatahtlikkust, avatust, lahkust, entusiasmi ja rõõmu. Toob kandjale häid unenägusid. Ta on füüsiliselt puhastav ja energiat andev.

Merevaik - Merevaik on tervendaja, puhastaja ja kaitsja, armastuse õnnekivi. Naturaalne antibiootikum. Merevaik eemaldab negatiivse energia ja muudab selle positiivseks. Puhastab keha, vaimu ja mõistust. Merevaik rahustab, tasakaalustab, laeb energiaga. Aitab mürke kehast välja viia.

Päikesekivi - Päikesekivi on elujõu, õnne ja külluse kristall. Jõu, vabaduse ja tugevuse kivi. Päikesekivi toob mõtteselgust, sisendab enesekindlust, tugevdab optimismi ja loob külluseteadvuse. Aitab võita hirmu ja stressi, kaitseb sind kurjade vaimude eest. Päikesekivi valgustab olukordi ja meeleolu, julgustades headele tegudele.

Rubiin - Rubiin on elujõu ja külluse kristall. Ta ergutab sinu entusiastlikku poolt, aidates sul inimestega suhelda. Rubiin teravdab meelt ning aitab keskenduda. Rubiin toob oma kandjas esile positiivsuse ja vapruse. Tema energia annab sulle elujõudu ja elujanu, samas tasakaalu.Soodustab heade unenägude nägemist. Rubiin viib organismist mürgid välja ning on kasulik südamele.

Sammalahhaat - Sammalahhaat on küllusekivi ja uute alguste kivi. Enesehinnangu tõstja, positiivsuse sisendaja, tunnete tasakaalustaja. Sammalahhaat vabastab vaimsetest köidikutest ning ergutab lootust, aidates asju uuesti alustada. Sammalahhaat on hirmude peletaja, stressi ja depressiooni leevendaja. Kasulik haigusest taastujale.

Sinine aragoniit - Sinine aragoniit tagab hea energia. Kannab endas harmooniat ja rahu, puhastab ja tasakaalustab energiaid ning soodustab spirituaalset arengut. Sinine aragoniit süstib optimismi ja annab hea enesetunde. Aitab selgitada probleemide põhjuseid ning näha eluraskusi kasulike õppetundidena. Sinine aragoniit maandab stressi. Hea kivi hingamissüsteemile

Topaas - Topaas on õnne, armastuse, edu ja külluse kristall. Rõõmu, elujõu ja hea tervise tooja, kõige negatiivse peletaja. Topaas toob selgust ja loogikat, aitab sul probleemidest jagu saada, lahendusi leida ja unistusi täide viia. Suunab energiat sinna, kuhu seda on kõige rohkem vaja.

Tsitriin - Tsitriin on päikeseline külluse, edu, rikkuse ja rõõmu kivi, mida pole vaja puhastada, kuna ta on isepuhastuv. Julgustab olema heldekäeline ja sõbralik. Aitab olla rõõmus ja rahustab. Tsitriin hoiab eemal õudusunenäod ja toob hea ning kosutava une. Ravib edukalt depressiooni ja kurvameelsust. Tsitriin kaitseb keskkonda ja hoiab selles positiivset energiat. Aitab üle saada enesehävituslikust käitumisest ja kõikvõimalikest ebakõladest.

Türkiis - Türkiis on väga võimas tervendaja, kaitsekivi ja õnnekivi. Soodustab meelerahu ja loovust. Türkiis toetab hellust, hoolivust ja armastamisvõimet. Pöörab tähelepanu hetkes tähtsale ja aitab loovalt suhtuda elu keerdkäikudesse. Hea kivi kurnatuse, depressiooni ja paanikahoogude leevendamiseks.

Verdeliit (roheline turmaliin) - Roheline turmaliin ehk verdeliit on külluse, loovuse ja edu kristall. Soodustab tervenemist ja terviklikkust, õrnust ja nooruslikkust, tasakaalu ja positiivsust, eneseusku ja turvatunnet, meelerahu ja kaastunnet. Verdeliit on väga rahustav kristall, teda saab kasutada une soodustamiseks, foobiate ravimiseks või laste rahustamiseks. Roheline turmaliin ehk verdeliit on hea tervise taastamiseks ja kurnatuse vähendamiseks, iseäranis soodus silmadele, südamele, luudele, lihastele, immuun- ja seedesüsteemile.

Posted in: Soovitused

Leave a comment